Periyodik Bakım

Düzenli araç bakımı yaptırmak her araca eşsiz bir form kazandırır.

Servise aracında yalnızca sorun olduğunda gelen araç kullanıcılarının araçlarında yineleyen teknik sorunları daha fazla yaşadığı tespit edilmiştir.

Aracınızı korumak ve teknik arızaların yaşanma sıklığını en aza indirmek için, her 10.000 kilometrede bir aracınızı bakımını yaptırmalısınız. Düzenli araç bakımı motorun daha performanslı çalışmasını sağlayarak yakıt sarfiyatını azaltır. Motor ömrünü uzatır. Aracınızı düzenli olarak Denizli Özel Servisi TOYOSER'e getirmeniz yol ve araç güvenliğini artırarak yaşamınıza etki eder. Periyodik bakım yaptırmak aracınız için bu denli artıları beraberinde getirirken size de araç kullanımı süresince keyifli bir yolculuk sunar. Günümüz teknolojisi ile üretilmiş araçlar en iyi sürüş ekonomisi sağlayacak ve bakımı ucuza gelecek şekilde tasarlanmaktadır. Denizli Özel Servisi TOYOSER ÖZKAN PLAZA uzman ekibi ile araçlarınız için en usta işçiliği sunar ve size periyodik bakımın getirdiği artıları sunar.

KIŞ BAKIMI

Kış mevsiminde karşılaşılabilecek risklere karşı aracınızın bazı bakımlardan geçmesi gerekir. Soğuk, sisli, yağmurlu ve karlı havalarda araç kullanımı normal şartlara nazaran daha riskli olduğu için araçların bu şartlara uyum sağlayacak şekilde ayarlanması gerekir.

  • Motorun sağlıklı çalışabilmesi için soğutma suyuna antifriz konulmalı. Motorun ilk hareketi zorlaşacağından akü kontrol edilmeli, su seviyesi düşükse tamamlanmalı.
  • Kışa girerken özellikle dikkat edilmesi gereken yer motor soğutma suyunun antifriz miktarı. Motordaki su miktarı doğru ayarlanmazsa soğuk yerlerde su donar ve motor bloğuna zarar verir.
  • Eski bir akü soğuk havalarda görevini tam yapamayabilir, bu nedenle kontrol edilmeli. Seyir güvenliği için silecek süpürgelerinin lastikleri ve silecek suyu da gözden geçirilmeli.
  • Soğutma sıvısında kaçak varsa araç kontrol edilmeli ve kaçak önlenmeli.
  • Antifriz miktarının azalmaması için her zaman için özel sıvılar kullanılmalı. Araçlara özel sıvılar yerine su kullanmak, sudan kaynaklı kireçlenmelere, kireçlenmeler de su kaçaklarına ve hararet problemine yol açar. Kış seyahatlerinde arabada aracın lastik çapına uygun zincir bulundurulmalı. Zincir daha önce kullanılmışsa herhangi bir kırık, eksik veya ezilme olup olmadığı kontrol edilmeli. Camda donmalar olmaması için cam suyuna antifriz ilave edilmeli. Cam suyu antifrizi suyun donmasını engeller ve daha iyi performans alınmasını sağlar.